Satış Sözleşmesi

13.06.2003 Tarih ve 25137 Sayılı resmi gazetede yayınlanan `Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik` gereğince internet üzerinden gerçekleştirilen satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğu getirilmiştir. Sözleşme detayları aşağıda belirtildiği gibidir.


SATIŞ SÖZLEŞMESİ


MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI

Ünvanı: ALTIN YAPRAK EĞİTİM VE SANAT ÜRÜNLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
Adresi:ŞERİFALİ MAH.BEYİT SK.NO:32 ÜMRANİYE/İSTANBUL
Tel : 0.216 548 16 60 Fax : 0.216 548 16 61
E-posta: bilgi@artebella.com.tr1.2 ALICI
Adı, Soyadı, Ünvan, Adres bilgileriniz sipariş aşamasında belirteceğiniz biçimiyle sözleşmeye eklenecektir.

MADDE 2 - KONU
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI`nın SATICI`ya ait internet sitesinden elektronik ortamda verdiği siparişin fatura detayında nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN
Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli satış faturasında belirtildiği gibidir. Ödeme Şekli, Fatura ve Teslimat Adresi İrsaliye/ İrsaliyeli Fatura / Fatura üzerinde belirtildiği gibidir.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER
4.1 - ALICI, internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. ALTIN YAPRAK EĞİTİM VE SANAT ÜRÜNLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ. `nden kredi kartı (VISA, MasterCard, American Express), banka havalesi veya posta çeki ile alışveriş yapılabilir. Bir (1) işgünü içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı veya havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Bu maddede belirtilmeyen ödeme yöntemleri kesinlikle kabul edilmez.

4.2 - Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI`nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI`dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4 - ALTIN YAPRAK EĞİTİM VE SANAT ÜRÜNLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ. tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura, bilahare fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar KDV dahil TL olarak ifade edilmiştir. Kargo ücreti ise ALICI`ya ait olup, KDV oranı bütün ürünlerimiz ile kargo için %18`dir. Söz konusu oranlardaki değişiklikler, yürürlüğe girdiği tarihte aynen uygulanacaktır.

4.5 - SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.6 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı veya onaylı nüshasının SATICI`ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI`nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.7 - Ürünün tesliminden sonra ALICI`ya ait kredi kartının ALICI`nın kusurundan kaynaklanan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI`ya ödememesi halinde, ALICI`nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI`ya kullanılabilir ve eksiksiz halde göndermesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri SATICI`ya aittir.

4.8 - SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI`ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI`nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde siparişindeki ödeme şekline göre defaten iade edilir.

4.9 - ALTIN YAPRAK EĞİTİM VE SANAT ÜRÜNLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ.`nde satışta bulunan ürünlere ilişkin stok durumları tedarikçi firmaların stoklarında güncellemelere rağmen, elde olmayan sebeplerden dolayı tükenmiş olan ürünlerin gönderim süresi uzayabilir. Bu durumda müşteri telefon veya e-posta yolu ile bilgilendirilir. Müşterinin talebine göre şipariş değiştirilebilir, gönderim beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir. Siparişin iptali durumunda, ödeme kredi kartı ile yapılmışsa kredi kartına, ödeme banka havalesi ile yapılmışsa müşterinin belirttiği bir banka hesabına geri havale edilir.

4.10 - 24 saatte gönderim ibaresi, çalışma gün ve saatlerinde sipariş edilen bir ürünün 24 saat içerisinde kargoya verileceğini, 3 günde gönderim ibaresi ise çalışma gün ve saatlerinde verilen siparişinizin takip eden üç çalışma günü içerisinde kargoya verileceğini belirtmektedir.

4.11 - Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı, geçici bir aksaklık olmadığı sürece son kullanıcılar için Sürat Kargo ile yapılacaktır. ALTIN YAPRAK EĞİTİM VE SANAT ÜRÜNLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ. aracı kargo şirketini herhangi bir bilgi vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

4.12 - Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden, teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak bilgi@artebella.com.tr `ye gönderilmelidir.

ALTIN YAPRAK EĞİTİM VE SANAT ÜRÜNLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ. sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın yapılmasını sağlayacaktır.

4.13- İade veya değişikliği istenen ürünler ayrı bir paket/ koli içerisinde konularak, kargoda hasar görmeyecek şekilde geri gönderilmelidir. Ürünlerin orijinal kolileri üzerinde meydana gelebilecek hasar ve üzerlerine yapıştırılan kargo vs etiketleri, ürünlerin orijinalliğini ve dolayısıyla yeniden satılabilirliğini bozduğu için, iade veya degişimleri mümkün olamayacaktır.

MADDE 5 - YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI`nın veya SATICI`nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.


Teslimat: Teslimat süresi, Sipariş onay mailinin gönderilmesinden sonra 24 saat içinde kargo firmasına verilmesini belirtmektedir.

Anlaşmalı Kargo firması aşağıdaki tabloya göre ürün teslimatını gerçekleştirmektedir.

HATLARA GÖRE İLLERİN DAĞILIMI VE TESLİM SÜRELERİ

ŞEHİRİÇİ

YAKIN HAT

KISA HAT

ORTA HAT

UZUN HAT

(0 km)

(0-200 km)

(201-600 km)

(601-1.000 km)

(1.000 km + )

Teslim Süresi

Teslim Süresi

Teslim Süresi

Teslim Süresi

Teslim Süresi

24 Saat

24 Saat

24 Saat

48 saat

48 saat

İstanbul

Kocaeli

Afyon

Adana

Adıyaman

Sakarya

Ankara

Aksaray

Ağrı

Tekirdağ

Balıkesir

Amasya

Ardahan

Yalova

Bartın

Antalya

Artvin

Bilecik

Aydın

Batman

Bolu

Burdur

Bayburt

Bursa

Çorum

Bingöl

Çanakkale

Denizli

Bitlis

Çankırı

Giresun

Diyarbakır

Edirne

Isparta

Elazığ

Eskişehir

Mersin

Erzincan

İzmir

Karaman

Erzurum

Kastamonu

Kayseri

Gaziantep

Kırıkkale

Kırşehir

Gümüşhane

Kırklareli

Konya

Hakkari

Kütahya

Muğla

Hatay

Manisa

Nevşehir

Iğdır

Uşak

Niğde

K.Maraş

Zonguldak

Ordu

Kars

Karabük

Samsun

Malatya

Sinop

Mardin

Sivas

Muş

Tokat

Rize

Yozgat

Siirt

Şanlıurfa

Şırnak

Trabzon

Tunceli

Van

Osmaniye

Kilis

3 Gün ve daha yukarı gönderim şekillerinde ise, ürünün tedarik süresini ve tedarikinden sonra anlaşmalı kargo firmasına verilmesini belirtmektedir. Anlaşmalı kargo firması yukarıdaki tabloya göre ürün teslimatını gerçekleştirmektedir.

Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Ürün, ALICI`dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden ALTIN YAPRAK EĞİTİM VE SANAT ÜRÜNLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ. sorumlu tutulamaz.

Teslimat problemleri yaşanmaması için sistemimizde kayıtlı teslimat adresinin tam ve eksiksiz olduğunu doğrulayınız. Adres değişikliği durumunda yeni adresinizi Bilgilerim bölümünden düzenleyiniz.

Ürün İade Prosedürü

  • Yanlış sipariş edilen veya tarafımızdan yanlış teslim edilen, ilk kullanımda arızalı olduğu saptanan ürünler, satış tarihinden itibaren 7 gün içinde iade edilir.

  • İade işlemi, iade edilecek olan ürünün iade sebebi bildirilerek ALTIN YAPRAK EĞİTİM VE SANAT ÜRÜNLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ.teknik servisine gönderilmesi ve iade sebebinin teknik servisimizce de onaylanıp kabulüyle gerçekleşir.

  • İade edilecek ürünler orjinal kutusu içinde, standart aksesuarlarıyla birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir.

  • Ambalajı açılmış ve/veya lisans anlaşması kullanılmış olan yazılım ürünleri iade alınmaz.

  • Kargo ile gönderilen iadelerin kargo bedeli müşteri tarafından ödenir.

  • Ürün iadeniz kabul edildikten sonra, fatura miktarı hesabınıza alacak olarak kaydedilecektir.

Ödeme İade Prosedürü

  • Yaptığınız herhangi bir alışverişinizin iadesi kabul görüldüğü taktirde, ödeme tutarınız iadenizin onayını takiben 10 iş günü içerisinde kredi kartı hesabınıza yapılacaktır.

İptal Prosedürü

  • Sipariş iptallerinizi siparişinizi onayladığınız andan itibaren 3 (üç) saat içerisinde 0.216 317 94 37 numaralı telefonumuzu arayarak ya da bilgi@artebella.com.tr adresimize mail göndererek işlem yaptırabilirsiniz.

  • Kargo ALICININ eline ulaşmadan sipariş iptali durumunda. Para iadesi 7 işgünü içerisinde yapılır.

SATICI

ALTIN YAPRAK EĞİTİM VE SANAT ÜRÜNLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.